Vzorově vypracovaná maturitní písemná práce z francouzštiny 2015

Vzorově vypracovaná maturitní písemná práce z francouzštiny 2015

maturitni-pisemka-francouzstina-2015-jaro-vzorV maturitní písemné práci z francouzštiny v ostrém termínu maturit 2015 na jaře se v zadání v delší části písemné práce objevil neformální dopis a v druhé, kratší části formální e-mail. Vzor písemné práce z francouzštiny 2015 pro inspiraci všem maturantům z francouzského jazyka připravil Nový Amos. Prohlédněte si vzorové vypracování maturitní písemky z francouzského jazyka 2015 jaro a porovnejte jej se svým vlastním vypracováním k maturitě. Vzorové vypracování písemky z francouzštiny je napsáno na jedničku.

AKTUÁLNĚ: V podvečer dne maturitního didaktického testu z francouzštiny zveřejní NovýAmos.cz jeho orientační výsledky a řešení:
Výsledky didaktického testu z francouzštiny 2015 jaro

OSTRÉ ZADÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z FRANCOUZSKÉHO JAZYKA – JARO 2015 – PRVNÍ ČÁST:

Zúčastnil/a jste se třídenního francouzského kulturního festivalu v České republice, během kterého bylo možné vidět široké spektrum kulturních akcí. Některé jste navštívil/a a rád/a byste se o své dojmy podělil/a se svou francouzskou kamarádkou Marion.

Napište Marion dopis v rozsahu 120–150 slov, ve kterém:

  • uvedete, kdy, kde a s kým jste se festivalu zúčastnil/a;

  • stručně popíšete průběh festivalu;

  • popíšete jednu kulturní akci, kterou jste na festivalu navštívil/a;

  • sdělíte, co se vám na festivalu líbilo/nelíbilo, a vysvětlíte proč;

  • navrhnete, aby se příští rok festivalu zúčastnila s vámi.

VZOROVÉ VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z FRANCOUZŠTINY NA JEDNIČKU 2015 JARNÍ TERMÍN 2015 – PRVNÍ ČÁST:

à Prague, le 6 mai 2015

Chère Marion !

Merci pour ta lettre. Moi aussi, j’ai quelques nouvelles pour toi. Je voudrais te raconter l’histoire de la semaine dernière. J’ai visité le Festival de la gastronomie française qui avait lieu du 1 au 3 mai à l’Institut français de Prague.

Nous y sommes allées avec ma copine Lucie et c’était magnifique. L’atmosphère était géniale et les gens étaient très sympas. On a goûté des spécialités françaises et en plus, on a essayé de faire la cuisine. On a passé 5 heures dans une classe où on a appris comment cuisiner “Boeuf bourguignon”. Je suis sûre que tu connais ce plat délicieux.

C’était super! J’ai amélioré mon niveau de français et j’ai découvert les spécialités gastronomiques de ton pays. Le seul problème était que je ne mange pas les fruits de mer et il y en avait beaucoup!

J’espère que l’année prochaine tu iras avec moi!

Je t’embrasse

Zuzana Nová

OSTRÉ ZADÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z FRANCOUZSKÉHO JAZYKA – JARO 2015 – DRUHÁ ČÁST:

Studujete na střední škole ve Francii a příští měsíc se spolužáky pořádáte školní turnaj ve volejbale. Chybí vám však finanční prostředky na občerstvení pro hráče a na ceny pro vítěze. Byl/a jste pověřen/a obrátit se na pana Duvala, majitele blízkého sportovního klubu, a požádat ho o finanční příspěvek.

Napište panu Duvalovi e-mail v rozsahu 60–70 slov, ve kterém:

  • uvedete, o jakou událost se jedná;

  • ho požádáte o finanční příspěvek na uvedenou událost;

  • ho na událost pozvete;

  • ho požádáte o zaslání odpovědi.

VZOROVÉ VYPRACOVÁNÍ MATURITNÍ PÍSEMNÉ PRÁCE Z FRANCOUZŠTINY NA JEDNIČKU 2015 JARNÍ TERMÍN 2015 – DRUHÁ ČÁST:

Monsieur Duval,

Je vous écris concernant notre tournoi de volley-ball scolaire qui aura lieu le 12 juin 2015 au Lycée Jules Verne à Toulouse. Nous n’avons pas assez d’argent pour les rafraîchissements et les prix pour les joueurs. Pourriez-vous nous aider financièrement ? Vous êtes cordialement invité à notre tournoi et si vous avez besoin de plus d’informations, n’hésitez pas à me contacter.

Merci de votre réponse.

Mes salutations distinguées.

Klára Tichá

ČTĚTE TAKÉ: Ústní zkouška u maturity z francouzštiny

NovýAmos.cz

Website:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *